O nás

Více než dvacetiletá historie, odborná praxe, desítky zrealizovaných případů a databáze prověřených investorů


V oblasti poradenských služeb pro rodinné firmy fungujeme jako společnost Omega spol. s r.o. již od roku 1992.

Jsme moderní společností, která nabízí svým klientům expertní know-how, širokou databázi kontaktů a stabilní tým interních expertů pokrývající problematiku ekonomickou, právní, obchodní i daňovou.

Náš tým

Svých klientů si vážíme a respektujeme požadavek mlčenlivosti

Naše hodnoty

Komplexnost

Komplexnost

Naše činnost pokrývá celý proces prodeje a veškeré související činnosti včetně služeb účetních, daňových a právních. Naší sesterskou společností je největší znalecký ústav na Moravě.

Svoji firmu jsem se rozhodl prodat ve 45 letech po dvaceti letech podnikání z důvodu pocitu celkového „opotřebování“.

Miroslav Čermák

Zakladatel ATC Styl s.r.o.

Detail reference
Orientace na úspěch

Orientace na úspěch

Naším cílem je úspěšný a bezpečný prodej firmy, proto náš nárok na provizi vzniká až dokončením celé transakce.

Lidský přístup

Lidský přístup

S klienty jednáme vždy na rovinu, upřímně s nimi probíráme silné i slabé stránky. Díky tomu jsme si vytvořili pevný a přátelský vztah a zůstáváme v kontaktu i po několika letech od prodeje jejich společností.

Profesionalita

Profesionalita

Naše společnost zrealizovala desítky transakcí, z nichž ani jedna nebyla zpochybněna či napadena u soudu. Naše klienty chráníme precizně zpracovanými smlouvami.

Diskrétnost

Diskrétnost

Svých klientů si vážíme a respektujeme jejich požadavek mlčenlivosti. Vždy pracujeme tak, abychom záměr prodeje utajili co nejdéle před zaměstnanci, zákazníky i dodavateli.

Nezávislost

Nezávislost

Působíme samostatně, nemáme vazby na konkrétní bankovní či právní instituce. Nikdy neinkasujeme odměnu od více stran. Díky tomu u nás nehrozí střet zájmů.

Bez poradce bychom do prodeje nešli a jsem rádi, že jsme si vybrali právě Omegu.

Pavel Kouba

Zakladatel AUTOMA CZ s.r.o.

Detail reference
OmegaPV - nákup a prodej ziskových firem

Naše historie

V devadesátých letech jsme se zabývali zejména prodejem podniků a majetku z neúspěšných privatizačních projektů. Velké množství činností jsme v této době realizovali také v oblasti likvidace společností a dražební činnosti. Kromě toho jsme do svého portfolia v roce 1994 zařadili také poradenství v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany.

Od roku 2000 se podnikatelské prostředí v České republice začalo měnit a přibývalo množství úspěšných firem. To dalo vzniknout novému trhu nabídky a poptávky po fungujících společnostech. Od této doby také poskytujeme komplexní služby spojené s prodejem či nákupem společností a v současné době se jedná o jádro našich služeb.

Poskytujeme komplexní služby spojené s prodejem či nákupem společností

V době krize na konci první dekády 21. století jsme využili naše široké zkušenosti z práce se společnostmi a úspěšně poskytovali služby spojené s krizovým poradenstvím a restrukturalizací firem.

V roce 2016 došlo k úspěšné generační obměně napříč trhem a současně i impulsu ve společnosti Omega, kdy do společnosti po předchozí spolupráci ve vedení vstoupil Jan Skřička se svými předchozími zkušenostmi z podnikatelského, ale i korporátního prostředí.

Omega prošla během posledních čtyř let výraznými změnami. Jsme moderní společnost, která nabízí svým klientům expertní know-how a širokou databázi kontaktů. Každý rok je pro nás úspěšnější než ten předchozí, a to nás motivuje k dalšímu růstu i novým znalostem.

Nabízíme svým klientům expertní know-how a širokou databázi kontaktů.

Naší sesterskou společností je znalecký ústav. Partnersky spolupracujeme s advokátní, účetní a daňovou kanceláří a máme další plány pro rozvoj společnosti, abychom mohli poskytovat co nejkomplexnější služby majitelům společností.

Stali jsme se hlavním partnerem spolku SAMBA (Spolku Absolventů MBA), který již od roku 2010 vytváří přátelské a neformální prostředí pro setkávání a propojuje majitele firem, osobnosti z top managementu a specialisty napříč obory. Rozhovor pro SAMBA s Janem Skřičkou si můžete přečíst zde.

Každý rok pořádáme dobročinnou předvánoční aukci uměleckých předmětů. Výtěžek aukce připadne v plné výši speciální škole pro handicapované děti Jistota.

Svým drivem, férovým, seriózním, a přitom vysoce lidským přístupem přitahujeme mladé a angažované talenty, kteří se s námi chtějí podílet na tomto rozvoji.

Těšíme se na spolupráci.

Výsledkem spolupráce s námi bude úspěšný a bezpečný prodej Vaší společnosti a Vaše spokojenost.